शनिबार ११ मंसिर २०७८

काठमाडौं । नेकपा विवादबारे सर्वोच्च अदालतको फैसलाबाट नेपालको संसदीय समीकरणसमेत परिवर्तन भएपछि सत्ताको जोड घटाउमा नेपालको राजनीति केन्द्रित हुन थालेको छ । अदालतको फैसलाअनुसार नेकपा एमाले र नेकपा माओवादी केन्द्र पूर्ववत् अवस्थामै क्रियाशील भएसँगै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीका लागि सत्ता साझेदार दलको खाँचो देखिन्छ ।

प्रतिनिधिसभाको अंक गणितमा सबैभन्दा ठुलो दलका रुपमा रहेको नेकपा एमालेको १२१ सांसद छन् । चारजना सांसदले संसदीय काम कारवाहीमा भाग लिन नपाउने भएकाले सत्ताका लागि अहिले १३६ सांसद भए पुग्छ । त्यसैले प्रधानमन्त्री ओली आफ्नो नेतृत्वको सरकार कायम राख्नका लागि अहिले कम्तीमा पनि १५ सांसद जुटाउने कसरतमा छन् ।


Last Updated on: March 15th, 2021 at 8:31 am
युज यस न्युज पोर्टल मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ ।
३०० पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया