मंगलबार १४ मंसिर २०७८

काठमाडौ । नेकपा एमालेको नेपाल-खनाल समूहको राष्ट्रिय कार्यकर्ता भेलामा नेता माधवकुमार नेपालले राजनीतिक प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्दै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको राजीनामा र पार्टीमा कार्यवाहक नेतृत्वको तयारीलाई आगामी कामको रुपमा सारेका छन् ।

प्रतिवेदनमा नेकपा एमाले र कम्युनिस्ट एकताको रक्षाका लागि कार्यवाहक नेतृत्वको तयारी गर्नुपर्ने प्रस्ताव अगाडि सारिएको हो । नेकपा एमाले र कम्युनिस्ट आन्दोलनको रक्षाका लागि आगामी काम भन्दै २०७५ जेष्ठ २ गतेलाई प्रस्थानबिन्दु< बनाएर पार्टी जीवनको पुनस्र्थापना गर्नुपने भनिएको छ । उक्त दिनसम्म एमाले पार्टी थियो र ३ जेठमा माओवादीसँग एकता गरी नेकपा गठन भएको थियो ।तर, २३ फागुनको अदालतको फैसलाले एमाले र माओवादी केन्द्र ब्युँतियो । प्रस्तावमा विधिविधानको पुनस्र्थापना र विकास र गुटका निर्णयहरु खारेज गर्नुपर्ने विषय उल्लेख छ । २८ फागुनका अध्यक्ष ओलीले अध्यक्ष र महासचिवबाहेक सबै पदाधिकारीको पद खारेज गर्ने निर्णय गरेका थिए । यो निर्णयको खारेजी प्रस्तावमा राखिएको छ । निष्कर्षमा पार्टी अध्यक्ष ओलीको कदमलाई तानाशाही र स्वेच्छाचारी भन्दै त्यसको विरोध गर्न र एमाले एकताको रक्षा गर्दै कम्युनिस्ट आन्दोलनको रक्षा गर्न आव्हान गरिएको छ । यसैगरी, प्रस्तावमा दुईवटा मुख्य चुनौती उल्लेख छ । जसमध्ये संविधान, लोकतन्त्र र राष्ट्रको आफ्नै खुट्टामा उभिने सामथ्र्यमा खतरा र कम्युनिस्ट पार्टी तथा समाजवाद विरोधी शक्तिको खतराको विषय समेत छ ।


Last Updated on: March 18th, 2021 at 12:32 pm
युज यस न्युज पोर्टल मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ ।
२७७ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया