आइतबार १९ मंसिर २०७८

गुल्मी । कहिले सुन्नुभएको छ त ? गाईमा देबी देवताको अवतार । मलाई लाग्छ सायद सुन्नभएको छैन र तपाईले सोच्नुहुन्छ कि भगबान भनेको कलियुुमा हुदैन भनेर तर हामी सोच्छौ कि जस्ले राम्रो फल र सेवा दिन्छ उ नै भगबान हो ।

हो आज हामी जनाबरको रुपमा आएका एक भगबानको अवतारको बारेमा यहा“ कुरा गर्दैछौ । यो घटना हो गुल्मी छत्रकोट गाउपालिका हुु“गा झेर्दी भन्ने ठाउको जहाका टिकाराम न्यौपानेको घरमा यस्तो अचम्मको गाई रहेको छ जस्को बारे आज हामी यहा“ चर्चा गर्दैछौ ।

प्राय सबै नेपालीहरु गाइलाई लक्ष्मी माताको रुपमा पुज्ने गर्छन र हिन्दू धर्मावलम्बी त झन गाईलाई सर्बश्रेष्ठ प्राणी मान्दै देबीको अवतार मान्छन । हो यो गाई पनि कुुनै देबी देवताभन्दा कम छैन किनकि यस्ले ७ बर्षदेखि यसरी सेवा गरेको छ कि मानिसहरु र त्यहा वरिपरि देख्ने गाउलेहरु तिन छक पर्छन ।

यो गाईले लगातार ७ बषैदेखि एकनास एउटै मात्रामा दूूध दिईरेहको छ र सबैलाई अचम्म बनाएको छ । कुनै पनि जनावरले यति धेरै दूूध दिनु भनेको आफैमा एउटा अचम्मको बिषय पनि हो र यसमा यति मात्र नभएर अझ धेरै बिशेषताहरु पनि रहेका छन, हेर्नुहोस —


Last Updated on: March 27th, 2021 at 9:18 pm
युज यस न्युज पोर्टल मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ ।
५१४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया