आइतबार ३० जेठ २०७८

####भारतको उत्तराखण्ड राज्यले हिजो एक दिनको लागि १९ वर्षकी छात्रालाई मुख्यमन्त्रीको रुपमा पायो। हरिद्वारकी सृष्टि गोस्वामी हिजो १ दिनको लागि उत्तराखण्डकी मुख्यमन्त्री बनिन् । मुख्यमन्त्री सृष्टिलाई विधानसभा भवनमा उच्च शिक्षा मन्त्री धनसिंह रावतले स्वागत गरे । मुख्यमन्त्रीको रुपमा सृष्टिले करिब १ दर्जन विभागका अधिकारीहरुसँग बैठक गरिन् र कैयौं निर्देशनहरु दिइन् ।
###राष्ट्रिय बालिका दिवसको अवसरमा सृष्टिलाई एक दिनको लागि मुख्यमन्त्री बनाउन स्वीकृति र निर्देशन राज्यका मुख्यमन्त्री त्रिवेन्द्र सिंह रावतले दिएका थिए। मुख्यमन्त्री पदमा रहेर सृष्टिले अधिकारीहरुलाई कैयौं निर्देशन दिइन् । उनले प्रदेशका जीर्ण पुलहरुको मर्मत गर्न पनि आदेश दिइन् । सृष्टिले हिजो दिउँसो १२ बजेदेखि ३ बजेसम्म विधानसभा भवनमा समीक्षा बैठकको अध्यक्षता गरेकी थिइन् ।

***३ बजे उनले बालिका निकेतनको निरीक्षण गरिन् र यहीँ बालिकाहरुसँग दिउँसोको खाना खाइन् । बेलुकी साढे ४ बजे उनी हरिद्वारको लागि प्रस्थान गरिन् । मुख्यमन्त्री त्रिवेन्द्र सिंह रावतले प्रदेशका बालिकाहरुलाई सशक्त बनाउनको लागि यो प्रयास गरिएको बताए । प्रदेशका बालिकाहरुमा प्रतिभाको कमी छैन र उनीहरु जस्तोसुकै जिम्मेवारी निर्वाह गर्न सक्छन् भन्ने सन्देश दिन यस्तो गरिएको रावतले बताए । सृष्टिले आफ्नो कार्यकालमा केही महत्वपूर्ण निर्देशन दिएको बताउँदै बालिकाको शिक्षा, सुरक्षा र प्रदेशबाट मानिसहरु पलायन हुनु प्रदेशको मुख्य समस्या भएको बताइन् ।


Last Updated on: January 26th, 2021 at 6:52 pm
युज यस न्युज पोर्टल मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ ।
१०६ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया