आइतबार ३१ आश्विन २०७८

***महिलाको शरीर र सुन्दरतामा स्तनको भुमिका मुख्य हुन्छ । महिलाको शरीर आर्कषक देखाउन स्तनको भुमिका रहने गर्दछ । तर जानअन्जानमा महिलाले प्रयोग गर्ने ब्राका कारणले कतिपय समस्या*** आउनसक्छ । यस्तोमा कुन उमेरका महिलाले कस्तो ब्रा लगाउँदा स्तन आर्कषक देखिन्छ त ?***

१. १८–२५ बर्ष***
१८ देखि २५ बर्षको उमेरसम्म महिलाको स्तनको आकार निकै आकर्षक र*** कसिलो हुन्छ । यो उमेरमा प्रयोग गरिने ब्रा सहि आकार र प्रकारको हुन आवश्यक छ । तसर्थ यो उमेरमा दिउँसो वा वर्किङ टाइममा सपोर्टिव*** ब्रा पहिरीएमा यसले स्तनको सौन्दर्यलाई कायम राख्दछ । तर व्यायामका समयमा भने स्पोर्टस् ब्रा पहिरिनु पर्दछ ।***

२. २५–३५ बर्षपछि***
प्रायः २५ देखि ३५ बर्षको उमेरसम्म अधिकाशं महिलाको विवाह हुने र ***लगभग गर्भवती भइसकेका हुने गर्दछन् । यस्तोमा गर्भाअवस्थाका बेला स्तनको अकार बढद्छ र स्ट्रचे माक्र्स आउँछ । त्यसैले यो उमेरमा हल्का*** व्यायम गरेर तौललाई नियन्त्रण गरी सर्पोटिभ ब्रा लगाउनु पर्छ । तर स्तनपान गराइरहेका महिलाले भने मेटरिनिटी ब्रा लगाउनुपर्छ ।***

३. ३५ वर्षपछि**
३५ बर्षपछि उमेर*** बढेसँगै महिलाको स्तनको आकार र दुध ग्रन्थी पनि सुक्दै जान्छ । यससँगै स्तन सिथिल हुन्छ र झोलिएको देखिन्छ । त्यसैले यो अवस्थामा भने पुशअप ब्रा लगाउनुपर्छ । यसले स्त***नलाई कसिलो देखाउँछ । तर स्तनमा दाग वा निलडाम बस्ने गरीको कसिलो ब्रा भने लगाउनु हुदैँन ।


Last Updated on: February 1st, 2021 at 5:47 am
युज यस न्युज पोर्टल मा प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ ।
२०४४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया